Kalendarium V Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2009

24.04 - 7.06.2009 

24.04 (piątek)

godz. 18.00 - Galeria Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ul. Spokojna 15: Oficjalne otwarcie V Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2009 / kurator festiwalu: Magdalena Durda-Dmitruk / (do 19.05):

-    „Klasycy czeskiej awangardy fotograficznej” (Frantisek Drtikol, Jaroslav Rössler, Jaromir Funke, Eugen Wiskovsky) / kurator: Vladimír Birgus / (do 19.05)

-    wystawa pokonkursowa V Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2009

godz. 20.00 - Galeria Luksfera, ul. Ząbkowska 27/31 (w Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser"): Katarzyna Sagatowska, „Polskie sumo”, finisaż wystawy (do 26.04) i prezentacja sumo / kuratorki galerii: Katarzyna Żebrowska, Magdalena Przeździak

Galeria Luksfera, ul. Ząbkowska 27/31 (w Warszawskiej Wytwórni Wódek "Koneser"): Fotografie Konesera. Radosław Wojnar / organizator: Klub Twórców Reklamy w ramach Festiwalu Sztuki Komercyjnej / kuratorki galerii: Katarzyna Żebrowska, Magdalena Przeździak / (do 17.05)

Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1: Oiko Petersen, Downtown Collection / organizator: galeria Element 65 w ramach Festiwalu Sztuki Komercyjnej / (do 04.05)


27.04 (poniedziałek)

godz. 18.00 - Galeria Ateneum Młodych, ul. Piwna 51/53: Instytut Twórczej Fotografii w Opawie cz. 1 - Młoda polska fotografia Uniwersytetu Śląskiego w Czechach / kuratorzy wystawy: Vladimír Birgus i Aleš Kuneš, współpraca Václav Podestát i Jiří Siostrzonek / dyrektor artystyczny galerii: Monika Golisz / (do 14.05)

godz. 20.00 - Galeria Luksfera: ul. Ząbkowska 27/31 (w Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser"): Instytut Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie cz. 2 - „Młode czeskie fotografki” / kuratorzy wystawy: Vladimír Birgus i Aleš Kuneš, współpraca Václav Podestát i Jiří Siostrzonek / kuratorki galerii: Katarzyna Żebrowska, Magdalena Przeździak / (do 7.06)

godz. 20.30 - Galeria Klimy Bocheńskiej w Fabryce Wódek, ul. Ząbkowska 27/31 (w Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser"): Instytut Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie cz. 3 / kuratorzy wystawy: Vladimír Birgus i Aleš Kuneš, współpraca Václav Podestát i Jiří Siostrzonek / (do 7.05)


28.04 (wtorek)

godz. 19.00 - Galeria Schody, ul. Nowy Świat 39: Magdalena Sykulska, „W bieli” / właściciel galerii: Krzysztof Grzelak / (do 10.05)

Staromiejski Dom Kultury Rynek Starego Miasta 2: Ada Dąbrowska-Lyons, fotografie / kurator galerii: Tomasz Świtalski / (do 7.05)


29.04 (środa)


godz. 17.00 – ART+on Galeria Sztuki Współczesnej D.A. Rempex, ul. Senatorska 11 (róg Miodowej): 5. Aukcja Polskiej Fotografii Kolekcjonerskiej / organizatorzy: Portal Artinfo.pl oraz Dom Aukcyjny Rempex / kuratorki projektu: Marika Kuźmicz, Lilianna Lewandowska

godz. 19.00
– Ośrodek KARTA, ul. Narbutta 29: Zorka Project - Monika Bereżecka i Monika Redzisz „Historie ocalone” / kurator wystawy: Helena Sienkiewicz / (do 7.06)


30.04 (czwartek)


godz. 18.00 - Galeria Asymetria, ul. Nowogrodzka 18a m.8: Jerzy Lewczyński "Fotografia subiektywna I" / finisaż połączony z wykładem Jerzego Lewczyńskiego o fotografii subiektywnej / kurator galerii: Rafał Lewandowski

Fotoplastikon Warszawski, al. Jerozolimskie 51: Chris Niedenthal, „Warszawa”, wystawa współczesnych zdjęć stereoskopowych / kurator wystawy: Monika Bończa-Tomaszewska / (do 29.05)
 

4.05 (poniedziałek)

godz. 17.00 - Galeria Aspekt ASP, ul. Krakowskie Przedmieście 5: Witold Jacyków, „Formy naturalne – obrazy kamieni, wody i błota” / kurator wystawy: Mariusz Dąbrowski / kurator galerii: Paweł Nowak / (do 11.05)

godz. 17.30 – Galeria Aspekt ASP, Krakowskie Przedmieście 5: „Podróż i fotografia – motywacje wzajemne”, wykład prof. Witold Jacyków

godz. 18.30 - Galeria Asymetria, ul. Nowogrodzka 18a m.8: Zdzisław Beksiński, „Strefa" (do 29.05) / kurator galerii: Rafał Lewandowski

godz. 19.00 - Galeria Stara ZPAF, pl. Zamkowy 8: “Akt w czeskiej fotografii 1960 -2000” / kuratorzy wystawy: Vladimír Birgus i Jan Mlčoch / (do 19.05)

godz. 20.00 - Green Gallery, ul. Krzywe Koło 2/4: „Rumunia kraj przyjaznych ludzi", finisaż wystawy zbiorowej Warszawskiej Szkoły Fotografii / kuratorki galerii: Izabela i Karolina Wojciechowskie


5.05 (wtorek)

godz. 17.00 – Sala Kinowa ASP w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 5: „Uwagi o filozofii fotografii", wykład dr Cezary Kościelniak, UAM Poznań / ASP Warszawa

godz. 18.30 – InfoQultura, Plac Konstytucji 4: „Profesor Mariusz Dąbrowski i jego studenci” / (do 20.05)

godz. 19.00 - Galeria Art NEW media, Krakowskie Przedmieście 41: Andrzej Lachowicz, fotografie / dyrektor galerii: Zuzanna Sokalska / (do 23.05)


6.05 (środa)

godz. 19.00 – Galeria Obok ZPAF, pl. Zamkowy 8: Dariusz Cichocki „Autoportret abstrakcyjny" / kurator galerii: Anna Wolska / (do 24.05)


7.05 (czwartek)

godz. 19.00
– Fabryka Koronek - Galeria Sztuki Współczesnej, ul. Burakowska 5/7: Eliska Bartek, fotografie / współpraca: Photoeditionberlin (do 27.05)

godz. 19.30
- Green Gallery, ul. Krzywe Koło 2/4: Jolanty Zuchniewicz „Aktoportret" / kuratorki galerii: Izabela i Karolina Wojciechowskie / (do 24.05)


8.05 (piątek)

Galeria Wyjście Awaryjne, Staromiejski Dom Kultury Rynek Starego Miasta 2: Monika Masłoń, fotografie / kurator galerii: Tomasz Świtalski / (8 – 19.05)


12.05 (wtorek)

godz. 17.30 – Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79: spotkanie z Chrisem Niedenthalem nt. zdjęć Eugeniusza Lokajskiego (w języku angielskim)

godz. 19.00 – Galeria Schody, ul. Nowy Świat 39: Beata Bajno „Horyzont zdarzeń” / właściciel galerii: Krzysztof Grzelak / (do 28.05)


14.05 (czwartek)

godz.18.00 – Muzeum Pałac w Wilanowie – Kuchnia, ul. St. Kostki Potockiego 10/16: Magdalena Chudzicka, „Confessio” / (do 28.05)

godz. 18.30 - Studio Fotograficzne 114, Instytut Sztuki Mediów ASP w Warszawie, ul. Spokojna 15: wystawa fotografii: prof. Jamie O’Neil (USA), prof. Przemysław Moskal (USA), prof. Ben Dunkle (USA) / kurator wystawy: Mariusz Dąbrowski


15.05 (piątek)

godz. 18.00 - Galeria SD Panorama, ul. Witosa 31/48: Aleksandra Wrońska, Zuzanna Szarek, Klaudia Jastrzębska, fotografie / kurator galerii: Joanna Ostrowidzka / (do 7.06)

godz. 18.30 – Praskie Centrum Wystawowe, DK Praga, ul. Dąbrowszczaków 2: „Pomosty”, wystawa fotografii Zaolziańskiego Towarzystwa Fotograficznego: Roman Chmiel, Łukasz Ciahotny, Radomir Krygiel, David Peter, Marian Siedlaczek oraz Halina Sikora / kurator wystawy: Małgorzata Czernik / (do 7.06)


16.05 (sobota, Noc Muzeów)
 
18.00 – 1.00 - Galeria Art NEW media, ul. Krakowskie Przedmieście 41: Andrzej Lachowicz, pokaz filmów

22.00 - Fabryka Koronek - Galeria Sztuki Współczesnej, ul. Burakowska 5/7: „Gwałt na Lukrecji" spektakl na podstawie poematu Williama Shakespeare'a, „Inscenizacja muzyki i malarstwa" / „Juzkownia”: Wacław Zimpel, Wojciech Cieśniewski, Maria Zimpel, Juzek Lachowski, Anna Maria Staśkiewicz, Mark Tokar, Maurycy Zimmerman

19.05 (wtorek)

godz. 17.00 – Sala Kinowa ASP w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 5: „Niesamowita fotografia", wykład dr Adam Mazur, CSW Zamek Ujazdowski


20.05 (środa)

Galeria Wyjście Awaryjne, Staromiejski Dom Kultury Rynek Starego Miasta 2: Adam Kaczanowski&Aleksandra Sobolewska „Daj mi kilka sekund” / kurator galerii: Tomasz Świtalski / (do 31.05)  


21.05 (czwartek)

godz. 18.00
– Galeria Stara ZPAF, pl. Zamkowy 8; Vladimír Birgus, fotografie (do 7.06)


22.05 (piątek)

godz. 15.00 – 18.00 – sala wykładowa nr 17, Instytut Sztuki Mediów ASP w Warszawie, ul. Spokojna 15: „Czeska fotografia” – wykłady profesorów Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie: prof. Vladimíra Birgusa, doc. Jindřicha Štreita, dr Jiří Siostrzonka, Tomáša Pospěcha

godz. 19.00 - Galeria Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ul. Spokojna 15: Jindřich Štreit: Fotografie 1965-2005 / kurator wystawy: Tomáš Pospěch (do 7.06)


23 - 24.05 (sobota / niedziela)
 
od 11.00 - Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79: warsztaty z Wojtkiem Wieteską (wymagana wcześniejsze rejestracja www.fotowarszawiak.1944.pl)


25.05 (poniedziałek)

godz. 16.30 - Muzeum Plakatu w Wilanowie, ul St. Kostki Potockiego 10/16: „Fotografia postmedialna  ASP w Poznaniu”, wykład prof. Stefana Wojneckiego, ASP, Poznań

godz. 18.00
- Muzeum Plakatu w Wilanowie, ul St. Kostki Potockiego 10/16: Stefan Wojnecki, Wojciech Prażmowski, Mariusz Dąbrowski „Peryferia fotograficznego obrazu” / kurator wystawy: Magdalena Durda-Dmitruk / kurator galerii: Maria Kurpik / (do 7.06)

godz. 20.00
– Galeria Delfiny, ul. J. Smulikowskiego 10 lok. 2: Stanisław Woś „Stany skupienia" / kuratorki galerii: Delfina Krasicka, Anna Trochim / (do 7.06)


27.05 (środa)
 
godz. 19.00 – Galeria Obok ZPAF, pl. Zamkowy 8: Jagna Olejnikowska „Poczekalnia" / kurator galerii: Anna Wolska


28.05 (czwartek)

godz. 18.00 - Galeria Wyjście Awaryjne, Staromiejski Dom Kultury Rynek Starego Miasta 2: finisaż wystaw fotografii: Monika Masłoń, Adam Kaczanowski & Aleksandra Sobolewska, Ada Dąbrowska-Lyons / kurator galerii: Tomasz Świtalski

godz. 19.00 - Galeria Art NEW media, ul. Krakowskie Przedmieście 41: Andrzej Różycki „Wystawa fotozoficzna” / dyrektor galerii: Zuzanna Sokalska / (do 20.06)

godz. 19.30 - Green Gallery, ul. Krzywe Koło 2/4: Ewa Pszczulny, „Wdzięcząc się, umierają” / kuratorki galerii: Izabela i Karolina Wojciechowskie / (do 14.06)

godz. 20.00
– Fabryka Koronek - Galeria Sztuki Współczesnej, ul. Burakowska 5/7: Barbara Chociej, Marta Kramkowska, Paweł Kęska „Ulica Burakowska” / (do 7.06)


3.06 (środa)


godz. 18
- Galeria Ateneum Młodych, ul. Piwna 51/53: Piotr Zbierski, „White Elephants” / dyrektor artystyczny galerii: Monika Golisz