VI Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej 2010

 

Jury:

Prof. Elżbieta Protakiewicz (Przewodnicząca), PWSFTViT, Łódź
Prof. Rudolf Schäfer, Burg Giebichenstein-University of Art and Design Halle
Prof. Ditmar Schädel, Universität Duisburg-Essen; dyrektor Academy meets Photokina
Prof. Przemysław J. Moskal; Digital Media Arts Program, Communication Studies Department, Canisius College, Buffalo, NY
Zbigniew Włodarski; Redaktor Naczelny magazynu „Foto”
Prof. Stanisław Wieczorek; Dyrektor Instytutu Sztuki Mediów ASP, Warszawa
Doctor Honoris Causa dr hab Mariusz Dąbrowski; kierownik Katedry Multimediów, Wydział Grafiki, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Wystawa laureatów konkursu VI WFFA 2010
Galeria Aula ASP
ul. Krakowskie Przedmieście 5
15.04-16.05.2010
  
Grand Prix
Joanna Chudy
I nagroda
Aleksandra Wrońska 
II nagroda
Magdalena Grela 
III nagroda
Katarzyna Osikowska 
Wyróżnienia Klaudia Iga Jastrzębska, Krzysztof Ćwiertniewski, Mateusz Kawęczyński, Mateusz Kowalski, Ignacy Łukasiewicz 
Wyróżnienia specjalne dla gości zagranicznych:
Julia Milberger 
Sonja Ismayr 

Wyróżnienie pisma „Foto” - Anna Stec 

Wystawa pokonkursowa
Galeria Spokojna 15 ASP w Warszawie
ul. Spokojna 15
15.04-25.04.2010

Uczestnicy wystawy: Jarosław Barański, Anna Bełz, Oliwia Beszczyńska, Paweł Czarnecki, Anna Domejko, Magdalena Eckes, Mathias Euwer, Dominika Faryno, Łukasz Gniadek, Krzysztof Goliński, Kamil Gorgoń, Monika Jankowska-Olejnik, Agnieszka Janoszka, Marcin Jary, Agnieszka Lucyna Jaźwińska, Karolina Jąderko, Zuzanna Kaczmarska, Kamila Kalicka-Szewczyk, Mikołaj Kalina, Patrycja Kałuska, Kinga Kardynał, Joanna Klich, Justyna Kowalewska, Maja Kryńska, Piotr Krysiak, Katarzyna Krzystek, Marek Kucharski, Michał Leja, Karolina Majewska, Weronika Marczak, Lech Mazurek, Natalia Mikołajczuk, Ewa Miłuńska, Grzegorz Norberciak, Piotr Ogorzałek, Piotr Olszowski, Łukasz Pietuchowski, Justyna Podżorny, Filip Przewoźny, Daniela Mace Rossiter, Karol Skierski, Małgorzata Smogarzewska, Tomasz Sochacki, Aleksander Stachurka, Patrycja Stefanek, Zuzanna Szarek, Szilvia Sztankovits, Agata Szuba, Szymon Tomsia, Magdalena Wdowicz-Wierzbowska, Katarzyna Wielcherska, Anna Wróbel, Dominika Zacharzewska, Maja Zembrzuska, Laura Zinser, Agnieszka Ziobro, Filip Aleksander Zubowski, Karolina Żebrowska 
  

 

Nagrody i wyróżnienia ufundowane przez:
ASP, UM Warszawa, MKiDN, Muzeum Powstania Warszawskiego

 

Grand Prix  

Joanna Chudy (ur. 1976) 
Studia: 2009 – studia doktoranckie, Wydział Grafiki ASP, Warszawa, specjalizacja: fotografia, 2006-2009 – Wyższe Studium Fotografii, PWSFTv i T, Łódź, 2001-2004  - Podyplomowe Studium Pedagogiczne, ASP, Kraków, 1996-2002 – ASP, Kraków, kierunek: Konserwacja i Restauracja dzieł Sztuki.
Wystawy: 2010 –„Śląski Ulisses” – wystawa pokonkursowa, Hogan & Hartson, Galeria ZPAF, Warszawa; „Piątka” – Galeria B&B, Bielsko – Biała; 2009 - „Piątka” – Galeria Pakamera, Suwałki i BWA, Tarnów; „Czuła ostrość” – Galeria Szyb Wilsona, w ramach Miesiąca Fotografii, Kraków; „V Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej” – Galeria Spokojna 15, Warszawa; „Remis 2009” – 17. Biennale fotografii w technikach fotograficznych i cyfrowym przetwarzaniu obrazu, Ostrów Wielkopolski; 2008 – „Europe-Lounge”, Hamburg; „Fotografowie jurta”, Galeria PPNT, Gdynia; „W stronę sacrum”, Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej, Kielce; „Fotografowie jutra”, Galeria Miejska, Łódź; „Litwa” – wystawa poplenerowa PWSFTv i T, Galeria Schody, Warszawa i Galeria PWSFTv i T, Łódź, „Versus” Festiwal Fotospace, Wrocław.
Nagrody i wyróżnienia: 2009 – I nagroda, konkurs „Aura” Hogan & Hartson, Warszawa, I nagroda, Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Portret 2009”; wyróżnienie, 17. Biennale w technikach fotograficznych i cyfrowym przetwarzaniu obrazu. 

I Nagroda 

Aleksandra Wrońska (ur. 1981) 
Studia: dyplom z wyróżnieniem dziekańskim, Wydział Sztuki Mediów i Scenografii, pracownia prof. Mariusza Dąbrowskiego (2010); licencjat, sztuka w zakresie animacji, promotor: Hieronim Neuman (2007); projektowanie fotograficzne, Wydział Grafiki, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie (2004-2007); Europejska Akademia Fotografii (2002-2004); Warszawska Szkoła Reklamy, dyplom u Zbigniewa Tomaszczuka (2002-2004). 
Nagrody i wyróżnienia: 2009 – I nagroda, V Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej; 2006 – Grand Prix, II Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej; 2005 – wyróżnienie, I Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej. 
Wystawy idywidualne: 2009 – „Dystans intymny”, Galeria Steel Forest, Konstancin Jeziorna; 2004- „Szare impresje”, Galeria DKW, Warszawa.  
Wystawy zbiorowe: 2009 – „Klaudia Jastrzębska, Zuzanna Szarek, Aleksandra Wrońska”, Galeria Pod Arkadami, Łomża; „Klaudia Jastrzębska, Zuzanna Szarek, Aleksandra Wrońska”, Galeria SD Panorama, Warszawa; wystawa pokonkursowa V WFFA 2009, Galeria Spokojna, Warszawa; 2008 - Horizonte das Fotofestival, Achtung Natur, Zingst, Niemcy; Photokina, Halle 1, Kolonia, Niemcy; Hildesheim Universität; „Rock brokatu”, malarstwo studentów profesora Pawła Lasika, Teatr Wytwórnia, Warszawa; „Licencjaty 2007, prace studentów profesora Rosława Szaybo”, Galeria Schody, Warszawa; XI 2007 „Licencjaty 2007, prace studentów profesora Rosława Szaybo” Galeria ADI ART, Łódź; „Spotkania”, Galeria Steel Forest, Konstancin; „Wystawa prac fotograficznych studentów III go roku ASP w Warszawie”, Fundacja Przyjaciół Sztuki; „Graficzne Użycie Fotografii”, Galeria Schody, Warszawa; 2006 –  „Fotografia w warsztacie grafika”, Galeria 3A, Warszawa; wystawa pokonkursowa II WFFA, Galeria DAP, Warszawa; 2005 – „ W poszukiwaniu światła”, Kolegium Sztuk Pięknych UMCS, Kazimierz Dolny; „W poszukiwaniu światła”, Galeria Prezydencka, Warszawa; Pracownia Fotografii Kreacyjnej”, Galeria Łazienkowska, Warszawa; „Miejsca, kolory, gesty – noc poetów”, Galeria Traffic Club; Warszawa; “(nie)obliczalni”, Galeria Steel Forest, Warszawa; 2004 - „3 x barok”, Galeria Steel Forest, Warszawa. 
  
II Nagroda 

Magdalena Grela (ur. 1985) 
Studia: od 2006 – Wydział Grafiki, ASP, Warszawa.
Wystawy: 2009 – wystawa poplenerowa, Polish – American Photo – Workshop, Monastir, Tunezja, Muzeum Pałac w Wilanowie, Warszawa, Nowy Jork; „Mariusz Dąbrowski i jego studenci”, Galeria InfoQultura, Warszawa, Polska Ambasada, Nowy Jork; V Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej, Galeria Spokojna 15, Warszawa; Poster Festival Ljubljana.
Nagrody i wyróżnienia: 2009 - II miejsce, nagroda firmy Canon, nagroda Muzeum Powstania Warszawskiego, nagroda Miasta Stołecznego Warszawy, V Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej, Warszawa.
 
III Nagroda 

Katarzyna Osikowska (ur. 1984) 
Studia: od 2007 – Wydział Grafiki, ASP, Warszawa. 

Wyróżnienie pisma „Foto” 

Anna Stec (ur. 1979) 
Studia: 2008 – trzyletnie studium fotograficzne, Związek Polskich Artystów Fotografików – Okręg Warszawski; 2003 - Wyższa Szkoła Handlu i Prawa w Warszawie im. R. Łazarskiego, kierunek: Handel Zagraniczny.
Wystawy: 2009 – „Architektura postindustrialna w obiektywie”, Warszawa. 

Wyróżnienia: 

Krzysztof Ćwiertniewski (ur. 1984) 
Studia: od 2007 – Wydział Grafiki, ASP, Warszawa.
Wystawy: 2009 – „Mariusz Dąbrowski i jego studenci”, Galeria InfoQultura, Warszawa, Zingst, Nowy Jork; wystawa poplenerowa Polish – American Photo – Workshop, Monastir, Tunezja, Muzeum Pałac w Wilanowie, Warszawa; V Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej, Galeria Spokojna 15, Warszawa; XVI Międzynarodowy Konkurs Fotografii ZESTAW- ŚWIDNICA, Świdnica; wystawa pokonkursowa, XIX Międzynarodowy Niekonwencjonalny Konkurs Fotograficzny „Foto Odlot”, Rzeszów; Festiwal Sztuki nad Wisłą „Przemiany”, Warszawa.
Nagrody i Wyróżnienia: 2009 – I miejsce, I nagroda firmy Canon, wyróżnienie Muzeum Powstania Warszawskiego, Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej. 

Mateusz Kawęczyński (ur.1989) 
Studia: od 2008 – Warszawska Szkoła Fotografii.

 
Ignacy Łukasiewicz (ur. 1987) 
Studia: od 2008 - Wydział Komunikacji Multimedialnej, ASP, Poznań.
Wystawy: 2009 – wystawa pokonkursowa „Konfrontacje Fotograficzne 2009”, Jarosław.
Nagrody i wyróżnienia: 2009 - wyróżnienie, „Narodziny i zmierzch życia”, Konin.  
 
Mateusz Kowalski (ur. 1986) 
Studia: od 2006 – Wydział Grafiki, ASP, Warszawa.
Wystawy: 2009 – Aukcja Charytatywna Fotografii i Grafiki, Traffic Club, Warszawa; Festiwal Maioclaro, Porto; „Rodzina Człowiecza”, Galeria Schody, Warszawa, 2008 – Fabryka Fotografii, Patio Art Center, Łódź.  

Klaudia Iga Jastrzębska (ur. 1985) 
Studia: tytuł magistra, z wyróżnieniem dla najlepszego dyplomu na roku, specjalizacja: fotografia, studio prof. Mariusza Dąbrowskiego (2010); tytuł licencjata, specjalizacja; fotografia, studio prof. Rosława Szaybo (2007); Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie (od 2004).
Wystawy (wybór): 2010 – wystawa absolwentów kierunku: fotografia, Galeria Spokojna ASP, Warszawa; nagrody podczas Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej przyznane przez magazyn „Artluk“, firmę Canon i Muzeum Powstania Warszawskiego; 2009 – Galeria Spokojna ASP, Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej; wystawa fotografii, Galeria SD, Warszawa; „Achutng! Natur!“ Fotofestival, Zingst, Niemcy; wystawa fotografii, Konsulat Rzeczpospolitej Polskiej, Nowy Jork, USA; wystawa fotografii, Galeria Pod Arkadami, Łomża; 2008 – „Rock & glitter”, malarstwo studentów pod kier. prof. Pawła Lasika, Teatr  Wytwórnia, Warszawa; Photokina, Halle 1, Kolonia, Niemcy; „Mariusz Dąbrowski i jego studenci”, Galeria Aspekt,  Warszawa; Hildesheim Universität; Horizonte das Fotofestival, Zingst, Niemcy; 2007 - „Spotkanie”, Galeria Stara Papiernia, Konstancin; 2005 - „3 x barok”, Galeria Steel Forest, Warszawa; „Unpredictable”, Galeria Steel Forest, Warszawa; Fotografia & Grafika”, Galeria 3A, Warszawa; 2004 – wystawa malarstwa, MOK, Legionowo.

 

Wyróżnienia specjalne dla gości zagranicznych:
Sonja Ismayr (ur. 1981)
Studia: 2003-2009 – Akademie der Bildenden Künste, Monachium; 2005 – 2006 – Facultad de Bella Artes, Walencja.
Wystawy: 2009: „Schichtungen”, Bamberg; 2008: „Mäandern” Galerie f5,6, Monachium, „O(kinawa) T(okyo), Goethe Instytut, Monachium; „Bittergrün”, Kunsträume Bayern, Mainburg; 2007: „Shifting Boarders – Overlapping Fields”, Maejima Art. Center, Okinawa, BMW-world, Monachium, „Layers oder die zweite Ebene”, Apekte Galerie, Monachium, 2005: „Weisse zwerge rote riesen”, IZB, Monachium.

Julia Milberger (ur. 1981)
Studia: 2003-2007 – Hochschule für Angewandte Wissenschaften, Monachium; 2009 – Akademie der Bildenden Künste, Monachium.
Wystawy: 2009 (wybór): „Heimat auf Zeit”, Galerie für christliche Kunst, Monachium; „Tumbani – Memories on lost moments”, Monachium; 2008: „Fotografika”, Muzeum Literaturnoje Pridneprovje, Dienpropetrovsk; 2007: „Fotofinisch”, Monachium; „Memories on lost moments”, Kunsthaus Tschajkowsky, Berlin; „Train Stations”, Goethe Instytut, Kalkuta; „So hab ich mir das nicht vorgestellt”, Monachium; 2006:  „On the move”, Dehli; „The own view”, Technikzentrum FH München, Monachium; 2005: „I like when the Ligot goes on”, Kulturzentrum Giesinger Bahnhof, Monachium.
Nagrody i wyróżnienia: 2006 – Varta Digital Photo Award, 2008 i 2009 – Canon-Profifoto.