VI Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej 2010

Program VI Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2010

Galeria Klimy Bocheńskiej w Fabryce Wódek, ul. Ząbkowska 27/31 (w Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser): „New Life. New Document“ / kuratorzy: Vladimír Birgus i Tomáš Pospěch / (wystawa czynna: 14 - 29.04)

ART+on Galeria Sztuki Współczesnej D.A. Rempex, ul. Senatorska 11 (róg Miodowej): wystawa przedaukcyjna 7. Aukcji Polskiej Fotografii Kolekcjonerskiej / organizatorzy: Portal Artinfo.pl i Dom Aukcyjny Rempex / kurator projektu: Lilianna Lewandowska / (wystawa czynna: 14 - 28.04)

Galeria Salon Akademia, ul. Krakowskie Przedmieście 5: otwarcie wystawy: „Dojczland ... mit freundlichen Grüßen “ [„Dojczland... z poważaniem“] / kuratorzy wystawy: Inga Schneider, Sebastien Artur Hau / (15.04 - 16.05)

Galeria Spokojna 15 ASP, ul. Spokojna 15: wystawa pokonkursowa VI Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2010 / (wystawa czynna: 15 - 25.04)

Galeria Asymetria, ul. Nowogrodzka 18a m. 8: Tadeusz Sumiński, „Fabryka i Forma. Fotografie zakładów przemysłowych” / kurator wystawy: Marta Przybyło / kurator galerii: Rafał Lewandowski / (wystawa czynna: 1.04 – 15.05)

Galeria Obok ZPAF, pl. Zamkowy 8: Wojtek Sienkiewicz „Autobiografia“ / kurator wystawy: Anna Wolska / (wystawa czynna do 23.04)

Galeria Wyjście Awaryjne, Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2: Katarzyna Kryńska „dwa na cztery” / kurator galerii: Tomasz Świtalski / (wystawa czynna: 15 - 25.04)

16.04 (piątek)

godz. 12.00 – 16.00 – Galeria Aula ASP, ul. Krakowskie Przedmieście 5:
Seminarium „Współczesna niemiecka fotografia“, wykłady:

Bartosz Wieliński „Wszystkie kolory Niemiec - niemieckie społeczeństwo po drugiej wojnie światowej” (wykład i prowadzenie seminarium)
Markus Schaden „Rynek artystyczny. Niemieckie wydawnictwa fotograficzne“
Sebastian Hau „Problem tożsamości i zapisu emocji w niemieckiej fotografii“
Inga Schneider “Tendencje we współczesnej niemieckiej fotografii”
Oliver Kern „Niemieckie spojrzenie, o własnej fotografii“
Thomas Martin i Hannes Gieseler „Leben im Bild [Życie w obrazie]: Arno Fischer. Fotograf“ (wykład i film)

Galeria Art NEW Media, ul. Krakowskie Przedmieście 41: otwarcie wystawy: Wolfgang Zurborn „Terra Incognita“ / kurator wystawy: Inga Schneider / dyrektor galerii: Zuzanna Sokalska / (wystawa czynna 16.04 - 10.05)

Galeria Art NEW Media, ul. Krakowskie Przedmieście 41: otwarcie wystawy: Agnieszka Dellfina „What you think you became“ / dyrektor galerii: Zuzanna Sokalska / (wystawa czynna 16.04 - 10.05)

Galeria Stara ZPAF, pl. Zamkowy 8: otwarcie wystaw:
Arno Fischer „Situation Berlin 1953-1968“ / Chargesheimer „Fotografie z Kolonii“ / Oliver Kern „Deutsche Aussicht“ [„Niemiecka perspektywa“] / kurator wystaw: Inga Schneider / (wystawa czynna 16.04 - 13.05)

Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, ul. Krakowskie Przedmieście 60a: otwarcie wystawy: Thekla Ehling „Sommerherz, später“ [„Letnie serce, później“] / kurator wystawy: Inga Schneider / (wystawa czynna : 16 - 27.04)

Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, ul. Krakowskie Przedmieście 60a: otwarcie wystawy: Dominika Naborowska, fotografie / (wystawa czynna: 16 - 27.04)

Galeria Schody, ul. Nowy Świat 39: "Sunriset, Sunset, Swiftly Fly the Years", młoda fotografia niemiecka / Armen Asratyan, Ina Jungmann, Sascha Linke, Justus Richter, Alina Simmelbauer, Gabriela Solis, lena Stadler, Sandy Worm / kurator wystawy: prof. Rudolf Schäfer, Burg Giebichenstein-University of Art and Design Halle / właściciel galerii: Krzysztof Grzelak / (wystawa czynna 16 - 26.04)

 

19.04 (poniedziałek)

godz. 12.00 – Galeria Aula, ul. Krakowskie Przedmieście 5: Oficjalne otwarcie VI Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2010 / wystawa laureatów konkursu / kurator festiwalu: Magdalena Durda-Dmitruk / (wystawa czynna do 12.05)

godz. 18.00 – Galeria EAF, ul. Mokotowska 4/6: otwarcie wystawy: Robert Rajner „Teatr Szwalnia“ / (do 16.05)

 

20.04 (wtorek)

godz. 12.00 – Fotoplastikon, Al. Jerozolimskie 51: otwarcie wystawy: „Zapomniane Niemcy w trójwymiarze“ / (do 19.05)

godz. 19.00 – 11 Listopada LOKAL 3, ul. 11 Listopada 22: otwarcie wystawy: Zorka Project: Monika Bereżecka, Monika Redzisz „Drag Queen“ / (do 10.05)

godz. 20.00 – Galeria Refleksy, ul. Narbutta 40 lok.21: otwarcie wystawy: Bogdan Konopka „Fotogenia ciszy" / kurator galerii: Katarzyna Żebrowska / (do 16.05)

 

21.04 (środa)

godz. 18.00 – Ośrodek KARTA, ul. Narbutta 29: otwarcie wystawy: „NIEGASNĄCE. Portrety kobiece z kolekcji Archiwum Fotografii Ośrodka KARTA” / wybór zdjęć: Agnieszka Kaczmarska, Agata Witerska / kurator wystawy: Helena Sienkiewicz / (do 20.05)

 

22.04 (czwartek)

godz. 18.00 – Galeria Asymetria, ul. Nowogrodzka 18a m.8: prelekcja Jerzego Lewczyńskiego o Wilhelmie van Blandowskim / kurator galerii: Rafał Lewandowski

godz. 19.00 – Galeria Artinfo.pl w Fabryce Trzciny , ul. Otwocka 14: otwarcie wystawy: Jerzy Boniński „Martwe natury“; Mariusz Gajewski, nowe prace / (do 5.05)

 

23.04 (piątek)

godz. 12.00 - 14.00 – Galeria Aula ASP, ul. Krakowskie Przedmieście 5: warsztaty z Wolfgangiem Zurbornem

 

26.04 (poniedziałek)

godz. 18.00 – Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, ul. Krakowskie Przedmieście 60a: Komentarz do filmu "Gyumri" Jany Szewczykowej, wykład dr Sławomira Sikory (Instytut Etnografii i Antropologii Kulturalnej UW)

Galeria Wyjście Awaryjne, Staromiejski Dom Kultury Rynek Starego Miasta 2: otwarcie wystawy:
Aleksandra Chrapowicka „Pocztówki z wakacji“ / kurator galerii: Tomek Świtalski / (wystawa czynna: 26.04-4.05)

 

27.04 (wtorek)

godz. 18.00 – Sala Kinowa ASP, Krakowskie Przedmieście 5: „Rejestracja natury w fotografii i w filmie animowanym“, wykład dr Aleksandry Chrapowickiej (PWSFTViT, Łódź)

godz. 19.00 – Galeria Spokojna 15 ASP, ul Spokojna 15: otwarcie wystawy: Zofia Rydet, ”Nieskończoność dalekich dróg. Ocalić od zapomnienia“ / kuratorzy wystawy: Andrzej Różycki i Maria Sokół-Augustyńska / (do 8.05)

 

28.04 (środa)

godz. 18.00 – Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny (11), ul. Krakowskie Przedmieście 60a: otwarcie wystawy: „Dyplomanci profesora Wojciecha Prażmowskiego: Iza Zdziebko, Grzegorz Mart, Joanna Chudy” / (do 12.05)

godz. 18.30 – Galeria Obok ZPAF, pl. Zamkowy 8: otwarcie wystawy: Patryk Karbowski „Graniczna 4“ / kurator galerii: Anna Wolska / (do 21.05)

godz. 19.00 – ART+on Galeria Sztuki Współczesnej D.A. Rempex, ul. Senatorska 11 (róg Miodowej): 7. Aukcja Polskiej Fotografii Kolekcjonerskiej / organizatorzy: Portal Artinfo.pl oraz Dom Aukcyjny Rempex / kurator projektu: Lilianna Lewandowska

godz. 19.30 – Galeria Schody, ul.Nowy Świat 39: otwarcie wystawy: Młoda fotografia slowacka „Telo po slovensky“ [„Ciało po słowacku“]; Miroslava Majorošová, Matej Opáleny, Filip Jurkovic, Petra Cepkova, Tereza Golasova, Jana Sturdikova, Martin Kicka, Juraj Sasak, Michal Simonfy, Lenka Sukenikova, Rovňak, Juraj Valica / kuratorzy wystawy: Bohunka Koklesová, Václav Macek / właściciel galerii: Krzysztof Grzelak / (do 9.05)

godz. 20.00 – Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, ul. Krakowskie Przedmieście 60a: otwarcie wystawy: studentów Wydziału Sztuki Mediów i Scenografii ASP, otwarcie wystawy fotografii studentów piątego roku Sztuki Mediów ASP w Warszawie: Marcin Burbo, Aleksandra Dziedzic, Krzysztof Goliński, Agnieszka Jaźwińska, Jakub Kercz, Grzegorz Norberciak, Jan Przybyszewski, Jacek Sadecki, Marta Szamburska, Michał Wielowiejski, Maja Zembrzuska, Agnieszka Ziobro / koordynator projektu: Agnieszka Ziobro / (do 12.05)

 

5.05 (środa)

godz. 20.00 – Galeria Delfiny, ul. J. Smulikowskiego 10 lok. 2: otwarcie wystawy: Ewa Miazek, „Codzienność Nepal“ / kuratorki galerii: Delfina Krasicka i Anna Trochim / (do 20.05)

Galeria Wyjście Awaryjne, Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2: otwarcie wystawy: Karma Fryc „Mordobicie“ / kurator galerii: Tomek Świtalski / (wystawa czynna: 5 -16.05)

 

6.05 (czwartek)

godz. 18.00 – Muzeum Ziemi PAN, al. Na Skarpie 27: otwarcie wystawy: Izabela Jaroszewska „Islandia” / dyrektor Muzeum: dr Ryszard Szczęsny / (do 6.06)

(piątek)

godz. 18.00 – Galeria Steel Forest, Stara Papiernia, ul. Wojska Polskiego 3, Konstancin Jeziorna: otwarcie wystawy: Janusz Kokot „Uganda, Uganda“ / kurator galerii: Jolanta Janda / (do 20.05)

godz. 18.30 – Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21: otwarcie wystawy: „Minotaury na torach” / kurator wystawy: Helena Sienkiewicz  / dyrektor  Centrum: Katarzyna Hagmajer / (do 20.05)

godz. 19.00 – Galeria Milano, ul. Waszyngtona 2a: otwarcie wystawy: Jan Jakub Wyganowski „W-wa“, fotografie / dyrektor galerii: Elżbieta Kochanek van Dijk / (do 13.05)

godz. 19.30 – Polski Salon Sztuki Galeria ZG ZPAP, ul. Lubelska 30/32: otwarcie wystawy: „Decentryzm“ / kurator wystawy: Dorota Łacek Gorczyca / współpraca Galeria Fotografii MCK, Ostrowiec Świętokrzyski / (do 28.05)

 

10.05 (poniedziałek)

godz. 17.30 – Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, ul. Krakowskie Przedmieście 60a: „Historie fotografii polskiej 1839-2009”, promocja książki dr Adama Mazura (CSW Zamek Ujazdowski)

godz. 18.00 – Galeria XX1, al. Jana Pawła II 36: otwarcie wystawy: Agata Zbylut „W sztuce marzenia się spełniają, ale nie wszystkim“ / kurator wystawy: Eulalia Domanowska / (do 2.06)

godz. 19.00 – Galeria Spokojna 15 ASP, ul Spokojna 15: otwarcie wystawy: „Fotografia artystyczna dwudziestolecia międzywojennego: Zofia Chomętowska, Anatol Węcławski, Jan Bułhak, Klemens Składanek, Marian Dederko, Bolesław Gardulski“ / kurator wystawy: Magdalena Durda-Dmitruk / współpraca: media art gallery / (do 20.05)

 

11.05 (wtorek)

godz. 19.00 – Galeria Schody, ul. Nowy Świat 39: otwarcie wystawy: Maciej Błoński, nowe fotografie / właściciel galerii: Krzysztof Grzelak / (do 16.05)

 

13.05 (czwartek)

godz. 19.00 – Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny (11), ul. Krakowskie Przedmieście 60a: otwarcie wystawy: Hieronim Neumann „Zoopraxiscope“; Piotr Wołyński „W cztery oczy” / kurator wystawy: Mariusz Dąbrowski / współpraca: media art gallery / (do 28.05)

 

15.05(sobota)

godz. 18.00 – Galeria Stara ZPAF, pl. Zamkowy 8: otwarcie wystawy: Damian Chrobak „Londyn – miasto w Anglii“/ (do 3.06)

godz. 19.00 – Galeria Schody, ul.Nowy Świat 39: spotkanie autorskie z Maciejem Błońskim (PWSFTViT, Łodź) / właściciel galerii: Krzysztof Grzelak

 

17.05 (poniedziałek)

godz. 18.00 – Galeria Wyjście Awaryjne, Staromiejski Dom Kultury Rynek Starego Miasta 2: finisaż wystaw: Katarzyna Kryńska, Karma Fryc i Aleksandra Chrapowicka / kurator galerii: Tomasz Świtalski

godz. 19.00 – Galeria Leto, ul. Hoża 9c: otwarcie wystawy: Maurycy Gomulicki „Minimal Fetish“ / kurator wystawy: Adam Mazur / kurator galerii: Marta Kołakowska / (do 16.06)